איתור נזילות מתקדם - הרטק
1-800-30-27-27 הרטק איתור נזילות טלפון
שיחה חינם להרטק איתור נזילות
שובר הנחה - הרטק איתור נזילות
אל חזור לנזילת הכסף

מה זה שסתום אל חזור?

קולו הרועם של מגיש הטלוויזיה רפי גינת חזר מספר פעמים על המונח "שסתום אל חזור" כאשר הציג שורה של מחדלים בהקשר של מדידת צריכת המים בבתים המשותפים בישראל. לכל מי שלא הבין או לא זוכר מהתחקיר החשוב הזה מהו שסתום אל חזור והיכן כדאי להתקין אותו כתבנו את המאמר הבא. תעריפי המים בישראל עלו משמעותית בשנים האחרונות, אך מהתחקיר של התכנית כלבוטק עולה כי לא רק בגלל העלאת תעריפי המים מקבלים אזרחים רבים בישראל חשבונות מים גבוהים.

למה התופעה עולה כל כך הרבה?

סיבה נוספת שבגללה אנו משלמים סכומי עתק עבור המים שלנו היא בעיות בשעונים ותופעות פיזיקליות שונות שמפריעות למדידת המים. כמו שהראו תחקירני כלבוטק, בדירות שסובלות מתופעה שמכונה "זרימה חוזרת" הודגמה תופעה שבה למשל בבניינים רבי קומות, כאשר בדירה אחת נעשה שימוש במים, בדירה אחרת בבנין מד המים זז "אחורה". התוצאה היא שמים שכבר צרכנו ונכללו במדידה של המונה עוברים שוב את המונה ולכן נמדדים פעם נוספת.

הרטק איתור נזילות טלפון

איך לטפל בבעיה?

בניסוי שבוצע במכון התקנים עלה כי מד המים לא מבצע קיזוז של המים שנשאבו מהדירה הראשונה שבה נמדדה מדידה כפולה. מסקנות התחקיר הן כי שימוש בשסתום "אל חזור" מונע את התופעה הזו משום שהוא מאפשר זרימה של מים רק בכיוון אחד ולכם מונע מהמים לחזור ולהימדד פעם נוספת. ובכך מסייע למדוד את המים בצורה מהימנה.

הפרשי לחצים

לא זו בלבד אלא שהפרשי לחצים גורמים לכך שבעת שימוש במים של שכנינו, המים שרכשנו בתשלום מלא, חוזרים בחזרה לתאגיד וכך למעשה נותר מצב שבו אנו משלמים פעמיים עבור אותם מים. התקנת שסתום אל חזור מונעת רישום צריכה כוזב שיעלה לכם הרבה יותר ממה שצרכתם בפועל.
הדרך שבה עושה זאת השסתום היא על ידי מניעה של חזרה של מים דרך המונה ובכך הוא מונע מצב של תשלום כפול או משולש עבור מים שכבר שילמתם עליהם.

מה ההמלצה?

ההמלצה היא בבתים משותפים שבהם מותקנים מדי מים זה לצד זה, להתקין בסמוך למד המים שסתום אל חזור.
 יש חברות שונות שמציעות שסתומים מסוגים שונים ומידע נוסף ניתן לקבל ברשת האינטרנט.


© כל הזכויות שמורות להרטק איתור נזילות בצילום תרמוגרפי | טלפון: 1-800-30-27-27, 077-9131304 | טלפון חירום: 050-532-2701 |
האתר מקודם על ידי אסק4 - קידום אתרים בגוגל